1. Ana Sayfa
  2. Basında
  3. Çankaya Belediyesi Ve Tüsiav'dan 1000 Kişilik İftar Sofrası
Çankaya Belediyesi ve TÜSİAV'dan 1000 Kişilik İftar Sofrası
17/06/2017

cankaya-ve-tusiav-dan-1000-kisilik-iftar-sofrasi

Çankaya Belediyesi’nin Cebeci Camii yanına kurduğu iftar çadırında Türk Sanayici ve İş adamları Vakfı (TÜSİAV) ihtiyaç sahibi aileler için iftar yemeği verdi. TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak’ın ev sahipliği yaptığı iftara yaklaşık 1000 vatandaş katıldı.

Her gün onlarca kişiyi buluşturan iftar çadırında yemek servisi bizzat TÜSİAV Başkanı Sarıtoprak ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından yapıldı.

Vatandaşlar ile birlikte iftar açan Sarıtoprak, Müslümanlık için dostluğun, sevginin, hoşgörünün, yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemli olduğunu belirterek ‘’Biz şuna inanıyoruz, yardıma eğilmedikçe kimse dik duramaz. Biz burada bugün Cebecili, Çankayalı, Ankaralı hemşerilerimizi bu civarda bulunan üniversite öğrencilerini aynı iftar yemeğinde buluşturmaktan fevkalede mutluyuz. Bizler iş adamları olarak bugün varlıklıyız ama bunların hepsi boş’’ dedi.

12 AY YARDIM ETSİNLER

İhtiyaç sahiplerine sürekli yardım yapılmasının öneminden bahseden Sarıtoprak, ‘’Biz milletimizi, halkımızı, devletimizi seviyoruz ve onlara hizmet ediyoruz. TÜSİAV’nın 24. yemeğidir. İş dünyasına şunu söylüyorum. Yardım hizmetlerini sadece 1 aya sığdırmasınlar 12 ay yardım etsinler’’ diye konuştu.

Detay için tıklayınız.

Diğer Haberler
TÜSİAV Sosyal Medya & e-Bülten
14 Mayıs 2017
Tusiav Başkanı Veli Sarıtoprak Popüleritesi
+ FOLLOW TWITTER
e-BÜLTEN ÜYELİĞİ
Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?