1. Ana Sayfa
  2. Basında
  3. Tüsiav 24. Geleneksel İftar Yemeğini Verdi
TÜSİAV 24. Geleneksel İftar Yemeğini Verdi
17/06/2017

TUSIAV-24-geleneksel-iftar-yemegini-verdi

TÜSİAV 24. geleneksel iftar yemeğini Cebeci’de iftar çadırında verdi. Yaklaşık bin 700 kişinin katıldığı iftar yemeğinin sonrasında kısa bir demeç veren TÜSİAV Genel Başkanı Veli Sarıtoprak, “Yardıma eğilmedikçe kimse dik duramaz.” dedi.

HALİL YATAR

TÜSİAV Genel Başkanı Veli Sarıtoprak ve yönetim kurulu üyelerince Cebeci’de iftar cadırında gerçekleştirilen iftar yemeğine yaklaşık bin 700 kişi katıldı. İftar sonrasında kısa bir açıklama yapan TÜSİAV Genel Başkanı Veli Sarıtoprak, “Vakıf olarak 22 yıldır hayır işlerinin içinde olduk. Bundan sonrada hayır işlerinde olacağız ve yine yarışacağız.” ifadesini kullandı.

“Yardıma eğilmedikçe kimse dik duramaz”

Veli Sarıtoprak, şunları söyledi, “Bizler komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Bizim için Müslümanlık için dostluk önemli, hoşgörü önemli, yardımlaşma önemli dayanışma önemli. Biz şuna inanıyoruz yardıma eğilmedikçe kimse dik duramaz. Biz burada bugün Ankaralı, Çankayalı, Cebecili hemşerilerimizi, civardaki üniversite öğrencilerine yardım etmekten, onlara iftar yemeği vermekten fevkalade mutluyuz. Bizler işadamı olarak bugün varlıklıyız. Yazlığımız, kışlığımız, arabamız var. Bankalarda paralarımız, kiralarda gayrimenkullerimiz var ama hepsi de boş bunların. Hz. Yunus’un dediği gibi, ‘Mal sahibi, mülk sahibi hani bunun ilk sahibi? Mal da yalan mülkte yalan, var birazda sen oyalan.’ Biz buna inanıyoruz. Bugün elinde olanı yarın kaybedebilirsin. Yarın öldüğünde zaten 5 metre çaput götürüyorsun, dolayısıyla herşey boş. İnsan öldüğünde amelleriyle, iyilikleriyle, yardımlarıyla hesap veriyor. İş dünyası bunun bilincinde elinde olanı dağıtıyor. Elinde olanı veriyor, paylaşıyor. İnsanları seviyor. Zaten bir hadis, ‘İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş sayılmazsınız.’ diyor.”

“Biz; milletimizi, devletimizi, halkımızı seviyoruz” Yardımlaşmanın sadece Ramazan ayında kalmaması gerektiğini ifade eden Sarıtoprak, “Biz; milletimizi, devletimizi, halkımızı seviyoruz. Hizmet ediyoruz ve hizmet etmeye de devam edeceğiz. Bizim için önemli olan bu ülkenin bekası, refahı, ferahı ve huzuru. Bu tür yemekleri her yıl sürdürüyoruz.

Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı’nın bu yemeği 23 yemeğidir. İnşallah bu vakıf sürdüğü müddetçe bu tür hayır işlerimizde devam edecektir. Şunu söylemek istiyorum, iş dünyası bu hayır işlerini bir aya sığdırmamalı. Sadece ramazanda değil on iki ay fakirleri yoksulları muhtaçları doyursunlar. Mutlu olsunlar. Bana göre gerçek mutluluk başkalarını mutlu etmekle sağlanıyor. Bu etkinliklerimiz önümüzdeki yıl artarak devam edecek.” ifadesine yer verdi.

Detay için tıklayınız.

Diğer Haberler
TÜSİAV Sosyal Medya & e-Bülten
14 Mayıs 2017
Tusiav Başkanı Veli Sarıtoprak Popüleritesi
+ FOLLOW TWITTER
e-BÜLTEN ÜYELİĞİ
Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?