1. Ana Sayfa
  2. Basında
  3. “Yalnızca Ramazan’Da Değil, Yıl Boyunca Hayır İşleyin”
“Yalnızca Ramazan’da Değil, Yıl Boyunca Hayır İşleyin”
17/06/2017

Yalnizca-Ramazan-da-degil-yil-boyunca-hayir-isleyin_1

ALPER ŞAŞMAZ / ANKARA TÜRK Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV), geleneksel iftar yemeği kapsamında Çankaya ilçesine bağlı Cebeci semtinde Çankaya Belediyesi ile birlikte iftar düzenledi.

TÜRK Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV), geleneksel iftar yemeği kapsamında Çankaya ilçesine bağlı Cebeci semtinde Çankaya Belediyesi ile birlikte iftar düzenledi. Çankaya Belediyesi’nin Cebeci Camii yanında kurduğu halka açık iftar çadırında iftar organize eden TÜSİAV, vakıf üyelerinin de katılımıyla Çankayalılarla bir araya geldi.

“TÜSİAV OLDUKÇA YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

İftar sonrası bir konuşma yapan TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, şu ifadeleri kullandı: “Bizler, “komşusu açken tok yatan bizden değildir” diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Bizler için dostluk, paylaşma, yardımlaşma, hoşgörü ve dayanışma önemlidir. Biz şuna inanıyoruz, yardıma eğilmedikçe kimse dik duramaz. Biz burada Çankaya’nın Cebeci semtinde bulunan ve vatandaşlarımızla ve üniversite öğrencilerimizle bu iftarda bir araya gelmekten son derece mutluyuz.

İş adamları olarak bizlerin yazlığı, kışlığı, bankalarda paraları ve kiralarda gayrimenkullerimiz var. Ama mal sahibi mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi, mal da yalan mülk de yalan var biraz da sen oyalan sözünü düstur edinmemiz gerekiyor. Biz de TÜSİAV olarak böyle düşünüyoruz. Öldüğünde öbür tarafa hiçbir şey götüremiyorsun. Dolayısıyla maddiyat ile ilgili kaygılar boştur. İnsan öldüğünde amelleriyle, yardımlarıyla ve iyilikleriyle hesap veriyor ahirette. İş dünyası bunun bilincinde olduğu için paylaşımcı davranıyor. Bizler için önemli olan bu ülkenin bekası, ferahı ve huzurudur.

Bu yemek, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı’nın 24’üncü yemeğidir. İnşallah bu vakıf faaliyetlerine devam ettiği sürece, bu tür yardımlarımız da devam edecektir. İş dünyasından bu hayır işlerini yalnızca 1 aya sıkıştırmamalarını istiyorum. 12 ay boyunca fakirleri, yoksulları ve muhtaç insanları mutlu etsinler. Gerçek mutluluk, insanları mutlu etmekten geçer.”

Detay için tıklayınız.

Diğer Haberler
TÜSİAV Sosyal Medya & e-Bülten
14 Mayıs 2017
Tusiav Başkanı Veli Sarıtoprak Popüleritesi
+ FOLLOW TWITTER
e-BÜLTEN ÜYELİĞİ
Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?