1. Ana Sayfa
  2. Kurullarımız
  3. Platformlarımız
  4. Eğitim Platformu

Eğitim Platformu

TÜSİAV Eğitim Platformu Görev Tanımı

Eğitim gibi çok değerli bir alanda çalışmalar yapmak üzere kurulmuş olan, TÜSİAV Eğitim Platformu, ilgili alanda destek ve gelişime yönelik faaliyetler yürütmeyi planlamaktadır.

Görev tanımları içinde,

  • Türk Sanayici ve İşadamlarının, kişisel ve mesleki alanlarda gelişimlerine katkıda bulunmak amaçlı eğitim programları düzenlemek ve eğitim kurumları ile bu alanda ortak çalışmalar yürütmek,
  • Türkiye’nin eğitim ve öğretim alanlarında araştırmalar yapmak ve ihtiyaç duyulan konularda çözümler üretmek, uygulamasına aracı ve destek olmak,
  • Öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacı ile, muhtaç öğrencilere ulaşmak, eğitimleri ile ilgili çözümlerde bulunmaktır.

Eğitim Platformunca Gerçekleştirilen ve Yapılması Planlanan Çalşmalar

2017 yılında Kasım ayında, TÜSİAV Eğitim Platformu tarafından düzenlenen, EĞİTİMİN ÇINARLARI ve EĞİTİME DESTEK VERENLER ÖDÜL TÖRENİ, Ankara Üniversitesi Rektörlük binasında düzenlenmiştir. Kendi alanlarında eğitime gönül vermiş akademisyenlerin, kurumların ve sanatçıların ödül aldığı çok sayıda katılımcının iştiraki ile gerçekleşen törene, medyanın da yoğun katılımı olmuş, yayınlarında geniş çaplı yer vermişlerdir.

2018 yılında, 2017 yılında ilki düzenlenmiş olan, Eğitimin Çınarları ve Eğitime Destek Verenler Ödül Töreni nin ikincisi gerçekleştirilecek ve alanlarında başarılı kurum ve kişilere ödülleri düzenlenen bir törenle teslim edilecektir.

İhtiyacı olan eğitim kurumlarının ve öğrencilerin belirlenmesi, gerekli yardımların gerçekleşmesi için ilgili çalışmalar yapılacaktır.

Türk Sanayici ve İşadamlarının kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlaması amaçlı eğitim ve seminerler düzenlenecek ve sürekliliği sağlanacaktır.

TÜSİAV üyelerine, farklı alanlarda eğitimler organize edilip, seminerler düzenlenmesi ve alanında uzman eğitmenlerin katılmasının sağlanması planlanmaktadır.

TÜSİAV
Eğitim Platformu Başkanı
Öztuna NORMAN
TÜSİAV Sosyal Medya & e-Bülten
14 Mayıs 2017
Tusiav Başkanı Veli Sarıtoprak Popüleritesi
+ FOLLOW TWITTER
e-BÜLTEN ÜYELİĞİ
Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?